• Družstvo muži - okresní soutěž Němčovice - 2. místo
  • Krajská soutěž v požárním sportu v Domažlicích 6.6.2015 - muži 5. místo

Historie

Pořární sport v Nevidě

Požární sport, je v Nevidě dlouholetou tradicí našeho sboru, která se bohužel dlouho opomíjela. Zhruba před dvaceti lety se náš tým požárního sportu umístil dvakrát po sobě na 2.místě v Okresním kole Požárního sportu. Pak se bohužel na delší dobu naše aktivní sportovní činnost omezila pouze na Okrskové soutěže.

V roce 2014 jsme se rozhodli situaci změnit a nastala velká revoluce. Začalo to Okrskovou soutěží v Nevidě, kde se náš tým umístil na 2.miste hned za Kornaticemi, ale s časem, který nám umožnil postup na Okresní kolo do Němčovic. Poté jsme se zúčastnili soutěže ve Šťahlavicích, kde se tolik nedařilo, umístila jsem se na 7.miste. Ale nemůže být každý den posvícení. Na již

zmiňované Okresní soutěži v Němčovicích jsme se umístili na druhem místě opět za Kornaticemi. V okresní soutěži se závodí nejen v požárními útoku a štafetách, ale běhá se i závod na 100m s překážkami. Po tomto velkém úspěchu, se nám Nevidským ženám také zachtělo si užít nějakou tu slávu a úspěch na závodech. Dát dohromady tým nebylo vůbec lehké, ale řekly jsem si, ze to dáme !! Obvolaly jsem půlku okresu a tým SDH Nevid ženy byl na světe. Začátky nebyly vůbec lehké.

Tréninky byly několika hodinové a několikrát týdně. Z tréninku jsme chodil s modřinami, bobulemi, ulámanými nehty :),unavené, vyčerpané, ale SPOKOJENÉ. Z počátku nás trénoval cely tým mužů, ale tento způsob nebyl vůbec ideální. :).Náš starosta Petr Šmolík se na to nemohl koukat, tak se nás ujal. Tréninky 2-3x týdne na 3 a více hodin. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

První závod = první místo!! Bylo to tak. Velitel Radek Tomášů nám řekl že 16.8.2014 jedeme na soutěž do Mirošova. To nás dohnalo k větší intenzitě tréninku a větší dříve. Na závody jsme přijeli jako totální nováčkové a ukázali jsme spoustě týmům, jak to holky z Nevida umí. Umístili jsem se na 1. místě. Samozřejmě kluci jeli s námi a ti byli na místě 2. hned za domácím Mirošovem. Oslava byla VELIKÁ. A pak to šlo jako na másle. Tréninky střídali závody a závody střídali oslavy.

Kde všude jsme byli a jak jsme s umístili to si můžete přečíst v sekci Zůčastnili jsme se.